شماره اختصاصی

همانطوری که در زمان خرید سیم کارت تلفن همراه با شماره ای انحصاری شناخته می شوید و می بایست جهت برقراری ارتباط تنها از همین مسیر استفاده نمایید، در پنلهای ارسال و دریافت پیام کوتاه نیز به چنین مسیری احتیاج خواهید داشت. این مسیر اختصاصی همان شماره ای است که با عنوان شماره های اختصاصی شناخته می شوند و به اجبار می بایست تمامی اشخاصی که تمایل به استفاده از این سیستم را دارند حداقل یک شماره اختصاصی برای ارسالها و دریافتهای خود تعیین نمایند.

2number

تمامی شماره های اختصاصی که در پنلهای تحت وب استفاده می شوند با یکی از سرشاخه های ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۵۰۰۰ ، ۰۲۱ ، و یا ۹۰۰۰ آغاز می گردند.

هر یک از شماره های فوق توسط یک اپراتور ارائه می گردد و به همین دلیل سیاستهای فروش و قیمتهای آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. به عنوان مثال شماره های ۱۴ رقمی که توسط اپراتور ۳۰۰۰ ارائه می شود امکان انتخاب ۶ رقم انتهایی شماره را بدون تاثیر در قیمت آن می دهد اما برای اپراتور ۱۰۰۰ تعیین نمودن شماره قیمت آن را افزایش می دهد.

شماره اختصاصی ۸ رقمی یا شماره اختصاصی ۱۰ رقمی و شماره اختصاصی ۱۲ رقمی یا شماره اختصاصی ۱۴ رقمی در حال حاضر قابل ارائه می باشد ، که جهت ارسال و دریافت پیامک به کار می روند.

این شماره ها علاوه بر قابلیت ارسال، قابلیت دریافت پیامک و نمایش آنها را به صورت آنلاین در سامانه پیامک را دارند.

تعداد ارقام شماره های اختصاصی هیچ تاثیری در عملکرد آن نخواهد داشت. به عنوان مثال ارسالی که توسط یک شماره مانند ۳۰۰۰۰۲۸۵۳ انجام می شود با ارسالی که توسط یک شماره مانند ۳۰۰۰۰۲۸۵۳۳۰۰۰۲۸۵۳ انجام می شود هیچ تفاوتی نداشته و هر دو در یک زمان به مخاطب خواهند رسید ، اگر رند بودن خط یا کوتاه بودن خط پیامکی برای شما مهم است یا اینکه دریافت پیامک برای شما اهمیت دارد و یا می خواهید با سایر پیامک های تبلیغاتی یا اطلاع رسانی متفاوت باشید از خط کوتاه تری استفاده نمایید .

سرشماره ۱۰۰۰

شماره اختصاصی ۱۰۰۰:

نحوه انتخاب شماره های ۱۰۰۰ کاملا آزاد می باشد و هیچ محدودیتی برای انتخاب شماره وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال شما می توانید شماره همراه خود را پس از سرشاخه ۱۰۰۰ قرارداده و در صورتی که این شماره قبلا و توسط شخص دیگری فعال نشده باشد آن را به عنوان شماره اختصاصی خود فعال نمایید.

تعداد ارقامی که می تواند شماره های ۱۰۰۰ دریافت نمایند ۶ رقم تا ۱۴ رقم می باشد.

فعالسازی شماره ها از این سرشاخه ۲۴ ساعت پس از پرداخت هزینه خواهد بود. در این مدت شماره به سیستم شما اضافه می شود اما قابلیت ارسال نخواهد داشت.

جهت فعالسازی از منوهای داخل سامانه پیامک بخش امکانات اولیه مورد نیاز > خرید شماره پیامکی را انتخاب نمایید و سفارش خود را ثبت نمایید .

پس از ارسال از این اپراتور می توانید گزارش دلیوری پیام های خود را در مشاهده نمایید.

از معایب این خطوط نداشتن پورتال برای پیگیری وضعیت ارسال پیامهای انجام شده است و این گزارش در صورت نیاز فوری باید توسط اپراتور ارسال گردد ، البته شایان ذکر است که این گزارش به صورت آنلاین و از طریق وب سرویس روی پنل شما نمایش داده می شود ، اما در موارد خاص یا زمان هایی که نیاز داشته باشید که گزارش مستقیم اپراتور را داشته باشید کمی زمانبر می باشد.

سرشماره ۳۰۰۰

شماره اختصاصی ۳۰۰۰:

یکی از بهترین و قدیمی ترین اپراتورهای ارسال پیامک، اپراتور ۳۰۰۰ می باشد. پشتیبانی خوب این سازمان، خدمات سریع و به موقع، وجود پنلی ساده اما شفاف برای شرکت خدمات دهنده (ویونا هاست) به منظور بررسی ارسال ها، گرفتن خروجی ارسال یا دریافت و … بر اساس نیاز مشتری این شرکت را با سایرین متمایز کرده است.

جهت فعالسازی هر یک از شماره های ۳۰۰۰ می توانید از طریق استعلام شماره داخل سامانه در منوی امکانات اولیه مورد نیاز > خرید شماره پیامکی اقدام به انتخاب شماره مورد نظر خود نمایید.

پس از ثبت استعلام، شماره بررسی شده و هزینه آن به شما اعلام می گردد.

پس از تایید شما و پرداخت شماره که به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد، شماره توسط کارشناسان برای شما فعال می گردد .

شماره های ۳۰۰۰ به صورت سالیانه فعال می گردند و در صورت تمدید پنل، شماره نیز به صورت خودکار تمدید می گردد.

شما فقط از یک سری سرشاخه ها می توانید خط انتخاب نمایید ، مثلا ۳۰۰۰۲۸۲۸ یکی از این سرشاخه ها می باشد و ویونا هاست با دارا بودن بیش از ۱۰۰ سرشاخه قدرت انتخاب مشتریان خود را بالا برده است و در این زمینه نیز برتری خود را نسبت به رقبا نشان داده است.

سرشماره ۵۰۰۰

شماره اختصاصی ۵۰۰۰:

اپراتور ۵۰۰۰۲ برخلاف اپراتورهای ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ یا ۳۰۰۰ که با چهار رقم شروع می شوند با ۵ رقم شروع می شوند.

هزینه های پیامک های فارسی و انگلیسی از طریق شماره های ۵۰۰۰۲ با سایر خطوط تفاوتی ندارد.

شماره های انتخابی در حال حاضر تنها از سه سرشاخه ۵۰۰۰۲۲ ، ۵۰۰۰۲۴ و ۵۰۰۰۲۹ استعلام می گردند. برای استعلام این شماره ها می توانید از طریق تیکت، استعلام شماره و یا تماس تلفنی با شرکت اقدام نمایید.

از معایب ارسال از این خطوط نداشتن دلیوری دقیق پس از ارسال می باشد، اما این قابلیت را دارد که وضعیت نسبی پیامها را از طریق پرتال ارائه شده توسط اپراتور مشاهده نمود، بازگشت هزینه ارسال پیامک به کسانی که پیامک تبلیغاتی خود را غیرفعال کرده اند ندارد، اما قابلیت ویژه این اپراتور ارسال بر اساس سن و جنسیت می باشد.

از دیگر محدودیتهایی که در این اپراتور وجود دارد محدودیت ارسال زمانی است، بدین معنا که ارسال در بین ساعاتی از شبانه روز انجام نمی پذیرد. (تقریبا بین ساعات ۲۰ الی ۷ صبح روز بعد) به همین دلیل به استفاده کنندگان از این خطوط توصیه می شود در بین این ساعات از انجام ارسال خودداری نمایند.

نمونه از خط پیامکی ۵۰۰۰۲ خط ۵۰۰۰۲۸۵۳ می باشد، اما اگر ما خط دیگری مثلا ۸۵۸۳ را از این اپراتور نیاز داشتیم باید خط ۵۰۰۰۲۸۵۸۳ را خریداری می کردیم .

پس از تکمیل درخواست و پرداخت هزینه شماره حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت فعال خواهد شد و شما قادر خواهید بود از شماره خریداری شده ارسال انجام دهید.

سرشماره ۰۲۱

شماره اختصاصی ۰۲۱:

شماره های مجازی تلفن ثابت کاملا تحت وب بوده و با سرویسی که شرکت مخابرات برای ارسال پیامک از خطوط تلفن ثابت و از طریق تلفنهای معمولی ارائه می دهد متفاوت است. استفاده از این شماره ها کاملا تحت وب بوده و نیاز به هیچ سخت افزار دیگری ندارد. برای استفاده از شماره های تلفن ثابت باید یک شماره ۰۲۱ اختصاصی تهیه نمایید.

از مزایای استفاده از این خطوط برابر بودن هزینه ارسال فارسی با انگلیسی است. همچنین با توجه به اینکه شماره تماس شما به صورت هدر برای شخص دریافت کننده ارسال می شود نیازی به درج شماره در متن نمی باشد، به همین دلیل تعداد کاراکترهایی که می توانید در متن خود تایپ نمایید افزایش یافته و در هزینه های ارسال شما صرفه جویی خواهد شد.

دو نوع شماره در اپراتور تلفن ثابت ۰۲۱ وجود دارد:

  • شماره هایی که متناظر با خط تلفن ثابت شماست که به آن شماره های متناظر می گویند.
  • شماره هایی که به انتخاب شماست و هیچ تناسبی با شماره خط تلفن ثابت شما ندارد. به این شماره ها غیرمتناظر گفته می شود.

نوع اول تنها برای مشترکانی کاربرد دارد که در استان تهران ساکن هستند و خط تلفن ثابت آنها با ۰۲۱ آغاز می شود و نوع دوم برای کاربرانی است که در شهرستان زندگی می کنند و امکان تهیه تلفن متناظر با خط ثابت خود را ندارند.

برای سفارش خط مجازی ۰۲۱ ابتدا فرم درخواست شماره مورد نظر را دانلود و پس از تکمیل به همراه مدارک زیر به ایمیل اعلام شده توسط کارشناسان شرکت ارسال نمایید.

download-now-button

اشخاص حقیقی: کپی کارت ملی، آخرین قبض پرداختی خط ثابت که به نام شخص می باشد. در صورتی که ملک اجاره ای می باشد تصویر اجاره نامه به نام شخص درخواست کننده نیز الزامی است.

اشخاص حقوقی: تصویر اساسنامه و روزنامه رسمی تاسیس، در صورت داشتن تغییرات تصویر آخرین روزنامه رسمی آن، معرفی نامه طرف حساب به همراه تصویر کارت ملی طرف حساب مذکور، تصویر آخرین قبض پرداختی به نام مجموعه درخواست دهنده، در صورت اجاره ای بودن ملک، ارسال تصویر اجاره نامه نیز الزامی خواهد بود.

پس از تایید مدارک و پرداخت هزینه، شماره پس از ۲۴ ساعت به سیستم شما اضافه خواهد شد و شما خواهید توانست از خطوط معادل تلفن ثابت خود ارسال انجام دهید.

ارسال دیدگاه مسدود شده است.