وب سرویس API

ارسال و دریافت پیامک از طریق وب سرویس

apiبرای اتصال به سامانه پیام کوتاه از طریق سایت و یا نرم افزار خودتان، بهترین روش استفاده از وب سرویس است. امکانات فراوان در کنار استاندارد بودن زبان آن، سهولت در استفاده، امنیت و سرعت عمل بالا از جمله مزایایی است که می تواند شما را برای استفاده از وب سرویس ترغیب نماید.

سامانه پیامکی که در حال استفاده از آن می باشید، دارای وب سرویسی قدرتمند و بسیار کامل است که می تواند تمام دسترسی های لازم را برای انجام امور پیامکی ، در اختیارتان قرار دهد. از جمله مواردی که در حال حاضر وب سرویس سامانه از آن پشتیبانی می نماید، وب سرویس ارسال و دریافت، وب سرویس تیکت، وب سرویس مدیریت کاربران و وب سرویس دفترچه تلفن می باشد که هر کدام از این موارد شامل چندین بخش جداگانه می باشد.

علاوه بر راهنمای کامل استفاده از وب سرویس، کدهای نمونه ای برای زبانهای مختلف برنامه نویسی، قرارداده شده است تا در صورت نیاز بتوانید از آنها در پروژه مورد نظر خود استفاده نمایید.

نکته: در تمامی مستندات DOMAIN را جهت استفاده از وب سرویس باید sms-api.vioona.net قرار دهید و فقط جهت استفاده از متد POST دامنه را sms.vioona.net قرار دهید .

آدرس وب سرویس ها:

جهت استفاده از وب سرویس حتما فایل های راهنمای موجود در این صفحه را نیز مطالعه نمایید.

امکانات توضیحات
وب سرویس ارسال و دریافت پیامک http://sms.vioona.net/ws/SendReceive.asmx
وب سرویس دفترچه تلفن http://sms.vioona.net/ws/Contacts.asmx
مثالی برای درج مخاطب جدید در دفترچه تلفن http://sms.vioona.net/ws/Contacts.asmx?op=AddNewContact
وب سرویس تیکت http://sms.vioona.net/ws/Ticketing.asmx
مثالی برای درج تیکت جدید http://sms.vioona.net/ws/Ticketing.asmx?op=AddTicket
وب سرویس مدیریت کاربران http://sms.vioona.net/ws/Users.asmx
مثالی برای ساخت کاربر جدید http://sms.vioona.net/ws/Users.asmx?op=AddNewUser

نکته: نمونه لینک ارسال از طریق متد POST که باید مقادیر را پس از حذف [ ] جایگزین نمایید:

http://sms.vioona.net/SendMessage.ashx?user=[user]&pass=[pass]&lineNo=[lineNo]&to=[to]&text=[text]

راهنمای استفاده از وب سرویس و مستندات برنامه نویسی

در صورتی که برنامه نویس هستید و قصد دارید از پیام کوتاه در سایت نرم افزار خود استفاده نمایید، بهترین راه انجام این کار استفاده از وب سرویس است. هر وب سرویس مستنداتی دارد که در صورت وجود، کمک شایانی به استفاده از متدها و اطلاع از خطاهای اعلام شده خواهد کرد.

مهم نیست که به چه زبانی برنامه نویسی می کنید، وب سرویس یک زبان بین المللی است که بدون درنظر گرفتن زبان برنامه نویسی پروژه شما، امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار خواهد داد. وب سرویس این سامانه پیام کوتاه، یکی از کاملترین وب سرویسهای موجود در بین سامانه های پیام کوتاه می باشد که وجود یک فایل راهنمای کامل استفاده از آن را اجباری می نماید.

راهنمایی که در این بخش قرار داده شده است به تمامی سوالات شما در زمینه متدها و عملکرد آنها پاسخ خواهد داد.

download-now-button

متد POST روشی ساده جهت ارسال پیامک با یک URL ساده

گاهی ممکن است پروژه شما طوری باشد که تنها ارسال پیامک برای شما اهمیت داشته باشد و نیازی به هیچ امکان دیگری نداشته باشید. پیچیدگی های نسبی استفاده از وب سرویس نیز مزید بر علت خواهد شد که به دنبال راه دیگری برای استفاده از پیامک در سایت خود باشید. متد POST از جمله متدهای ساده و کاربردی است که ما به شما پیشنهاد می کنیم.

در هرجا که نیاز به ارسال پیامک داشتید این متد را فراخوانی کرده و تنها متن و سایر موراد قابل تغییر را جایگزین نمایید. نحوه استفاده و فرمت مجاز در فایل راهنما به تفصیل شرح داده شده است.

download-now-button

نمونه کد وب سرویس ارسال پیامک به زبان PHP

نمونه کد PHP با توجه به وجود سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا ، وردپرس ، جوم شاپینگ و… یکی از پرکاربردترین نمونه کدهای ارسال پیامک می باشد.

download-now-button

ارسال دیدگاه مسدود شده است.