ارز دیجیتال

پس از ۱۱ سال امکان پرداخت صورتحساب به وسیله درگاه‌های آنلاین ریالی بانک ملت و سامان در ویونا هاست، به اطلاع کلیه کاربران می‌رسانیم که از آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۱ در ایران، به عبارتی از ساعت ۰۰:۰۰ بامداد روز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹، درگاه “ارز دیجیتال” به عنوان روش جدید پرداخت صورت حساب به سایر درگاه‌ها اضافه شد.

از این لحظه به بعد می‌توانید صورتحساب‌های ریالی خود را در ویونا هاست با ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم، تتر، دای و … به صورت آنلاین و مستقیم پرداخت نمایید.

نحوه پرداخت:

برای پرداخت صورتحساب کافیست ابتدا در پنل مشترکین به آدرس my.vioona.net وارد شوید و از قسمت فاکتورها، نسبت به انتخاب فاکتور مورد نظر اقدام نمایید. بعد از باز کردن محتویات فاکتور مورد نظر و انتخاب درگاه “ارز دیجیتال”، بر روی دکمه پرداخت کلیک نمایید تا به صفحه پرداخت منتقل شوید. در این صفحه چندین واحد ارز دیجیتال با مبنای قیمت گذاری در لحظه و آنلاین نرخ دلار تتر به ریال برای شما نمایش داده می‌شود. بعد از انتخاب ارز مورد نظر، مقدار واحد نهایی و آدرس کیف پول به شما نمایش داده می‌شود که می‌بایست حداکثر در ۱۵ دقیقه تراکنش انتقال پول توسط شما ثبت شود.

پس از ثبت درخواست ارسال ارز توسط شما، صفحه‌ی پرداخت ویونا هاست عبارت مبنی بر دریافت تراکنش را به شما نمایش خواهد داد و بعد از چند ثانیه به صفحه‌ی فاکتور مورد نظر هدایت خواهید شد. در نظر داشته باشید پس از ثبت تراکنش انتقال ارز توسط شما، فاکتور همچنان به صورت پرداخت نشده خواهد بود و باید تا زمان تایید نهایی و تصدیق شبکه منتظر بمانید. لازم به ذکر است زمان تایید نهایی کاملا به شما و میزان کارمزد نرخ انتقال مشخص شده توسط شما دارد که معمولا بین ۵ دقیقه تا ۲ روز می‌باشد. پس از تایید و تصدیق تراکنش در شبکه بلاک چین، فاکتور شما به صورت پرداخت شده نمایش داده خواهد شد و شماره تراکنش و جزئیات آن در فاکتور به صورت خودکار ثبت خواهد شد.

در نظر داشته باشید که تمامی آدرس‌های پرداخت فقط ۱۵ دقیقه معتبر بوده و بعد از آن فاقد اعتبار می‌باشد. تمامی اشتباهات رایج در معامله یا پرداخت با ارز دیجیتال از جمله اشتباه وارد کردن آدرس کیف پول مقصد، اشتباه وارد کردن مقدار واحد مورد نظر، پرداخت بیشتر از یکبار، انتخاب کارمزد کم انتقال و طولانی شدن زمان پرداخت بیشتر و … کاملا بر عهده مشتری بوده و ویونا هاست هیگونه مسئولیتی در این موارد نخواهد داشت.

پرداخت آنلاین ارز دیجیتال بنا به درخواست کاربران و همه گیر شدن آن در سال‌های آتی و جهت رفاه حال مشترکین، به روش‌های پرداخت آنلاین ویونا هاست اضافه شد و همانند پرداخت‌های الکترونیک و رایج دیگر، قوانین و دستورالعمل‌های خود را دارد که کابران می‌بایست در هنگام پرداخت صورتحساب‌های خویش نسبت به آن دقت کافی را داشته باشند.

چرا ارز دیجیتال؟

تمامی افرادی که در کسب و کارهای کوچک و بزرگ فعالیت می‌کنند، به خوبی می‌دانند که راه‌های محدودی برای پرداخت هزینه خدمات و محصولات وجود دارد. رایج ترین روش مورد استفاده در تجارت الکترونیک و پرداخت‌های اینترنتی استفاده از کارت‌های اعتباری است. همانطور که شکل گیری فرهنگ استفاده از کارت‌های اعتباری برای پرداخت‌های اینترنتی سال‌ها زمان نیاز داشت، ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم نیز به چنین زمانی نیاز دارند.

بازار ارزهای دیجیتال به خوبی در میان سرمایه گذاران جای گرفته است. استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و هند شاهد بهترین پیشرفت‌ها در این زمینه بودند و سهم بالایی از این صنعت را به خود اختصاص داده‌اند. این کشورها بیت کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداختی مورد قبول خود پذیرفته‌اند و موانع قانونی را از میان برداشته‌اند، بدین ترتیب مشتریان به سادگی می‌توانند خرید و فروش خود را به انجام برسانند.

بسیاری از کسب و کارهای بزرگ درگاه پرداخت ارز دیجیتال را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند اما کسب و کارهای کوچک‌تر و فروشگاه‌های اینترنتی هنوز امکان استفاده از رمز ارزها را برای مشتریان خود فراهم نکرده‌اند چرا که اینگونه شرکت‌ها به دنبال دستیابی به پول نقد هستند و قادر نیستند ریسک استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال را بپذیرند. اما این کسب و کارها باید به این نکته توجه داشته باشند که با این کار فقط مشتریان خود را محدود می کنند و این مسئله اصلا خوشایند آن‌ها نیست.

در اصل دو مسئله اصلی سر راه استفاده از روش‌های جدید پرداخت و به کارگیری درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال وجود دارد:

  • کسب و کارها علاقه ای به استفاده از روش‌هایی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند ندارند.
  • مشتریان می‌خواهند روش های پرداخت متفاوتی را در اختیار داشته باشند اما در بسیاری از مواقع به دلیل نقص در زیرساخت‌ها این امکان برای آن ها فراهم نیست.

ما امروزه در جهانی سریع تر، امن تر و به مراتب راحت تر زندگی می کنیم و بدون شک معاملات ما نیز تحت تاثیر این تحولات قرار گرفته است. استفاده از درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال از ثمرات این پیشرفت‌ها می‌باشد. معاملات جهانی دیگر تحت نظر یک موسسه یا دولت نیستند و همین موضوع سبب محبوبیت این روش پرداختی می شود.

تا ۵۰ سال قبل کسی استفاده از کارت‌های اعتباری را برای پرداخت نمی پذیرفت اما امروزه دیگر کسی تمایلی به استفاده از پول نقد ندارد و بسیاری از پرداخت‌ها با استفاده از این کارت‌ها صورت می گیرند. این اتفاق در انتظار درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال نیز هست و پس از جای گیری آن در صنعت پرداخت، تمامی مبادلات به کلی تغییر خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه